Бившият мениджър на Брайтън и настоящ такъв на Челси Греъм Потър имаше

...

Брайтън съсипа Челси

Бившият управител на Брайтън и сегашен подобен на Челси Греъм Потър имаше призрачен следобяд при завръщането си на „ Амекс Стейдиъм “. Южняците биха Челси с 4:1 и нанесоха първа загуба на лондончани с Потър отпред.

Победата е и първа за новия управител на Брайтън Роберто де Зерби.

Тросар изведе домакините напред още в петата минута. Преди това Тиаго Силва на два пъти беше изчистил топката от голлинията. В 14-ата минута Лофтъс-Чийк си вкара автогол за 2:0. Хаосът при гостите продължи и Чалоба също си вкара автогол за 3:0. Това се случи в 42-ата минута.

Челси върна един гол бързо след паузата посредством Кай Хаверц, само че не стигна до нищо повече. За сметка на това Брайтън довърши бедност следобяд за лондончани с още едно попадение в добавеното време, дело на Паскал Грос. Поражението остави Челси на пета позиция с 21 точки, до момента в който домакините са седми с 18 точки.
Източник: lupa.bg